Труба: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 32 бајти ,  пред 11 година
 
 
== Историски развој на трубата - лимен иструмент ==
 
-Францускиот збор “тпомпете” со кој е наименуван, нај популарниот од најсовремените дувачки инструменти Трубата.
Анонимен корисник

Прегледник