Фудбалска федерација на Словачка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Фудбалска федерација на Словачка
УЕФА УЕФА
Slovak Football Association logo.png
Основана4 ноември 1938
HeadquartersБратислава
Примена во ФИФА1994
1993
ПретседателЈан Ковачик
Мрежно местоhttps://www.futbalsfz.sk

Фудбалска федерација на Словачка (словачки: Slovenský futbalový zväz, SFZ) е управно тело за фудбал во Словачка, сместено во Братислава.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]