Разговор:Индијана Џонс и Кралството на кристалниот череп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


ВикиПроект Филм
Оваа статија е дел од ВикиПроект Филм, збир на волонтери и ресурси насочени кон зголемување на бројот и квалитетот на енциклопедиските статии на оваа тема. Ако сте заинтересирани за подобрување на овие теми, или сте заинтересирани за повеќе информации, погледнете ја проектната страница.
??? Оваа страница не е оценета според скалата за квалитет на проектот.
Потребна е продукциска секција На оваа статија ѝ е потребна секција за продукцијата на филмот, „зад кулисни“ детали, информации за актерите и за филмската екипа, за кастинг процесот, процесот на снимање и сл., или веќе постоечките информации треба да се прошират .

Наслов[уреди извор]

Ја преместив страницата во „Индијана Џонс и Кралството на кристалниот череп“,

  • бидејќи нема две точки во оригиналниот наслов, туку „and“,
  • бидејќи нема потреба „кристалниот череп“ да биде со голема буква. --iNkubusse A? 22:32, 21 јуни 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • досега наместо до сега.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 06:06, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.