Податотека:Vector addition.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 445 × 235 пиксели, големина: 25 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Illustration of two very slightly different methods of adding vectors a and b.

Датум
Извор Created by bdesham using Inkscape.
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Автор Benjamin D. Esham (bdesham)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

As a courtesy (but not a requirement), please e-mail me or leave a note on my talk page if you use this image outside of Wikipedia. Thanks!

PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Други верзии


derivative works

Изведени дела од оваа податотека: 矢量加法.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:34, 2 јуни 2007Минијатура на верзијата од 21:34, 2 јуни 2007445 × 235 (25 КБ)Bdeshamnew version made with inkscape
01:12, 23 септември 2005Минијатура на верзијата од 01:12, 23 септември 2005706 × 388 (5 КБ)BdeshamIllustration of two very slightly different methods of adding vectors '''a''' and '''b'''. Created by bdesham using OmniGraffle. {{PD-self}} Category:Diagrams Category:Vector mathematics

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: