Податотека:Universität Vienna June 2006 164.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.560 × 1.920 пиксели, големина: 823 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

The University of Vienna main building at the Ringstraße in Vienna.

Denkmalschutz-AT.svg Austria Bundesadler.svg
На податотекава е прикажана знаменитост заштитена во Австрија под бр. 30700
(Commons, de, Wikidata)
Датум
Извор сопствено дело
Автор Gryffindor
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Image may be used for any purpose

Местопол. на објектот48° 12′ 47″ СГШ, 16° 21′ 35″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:49, 3 септември 2006Минијатура на верзијата од 10:49, 3 септември 20062.560 × 1.920 (823 КБ)Gryffindor{{Information |Description=The University of Vienna main building at the Ringstraße in Vienna. |Source=self made |Date=June 2006 |Author=~~~ |Permission=Image may be used for any purpose |other_versions= }} Category:University of Vienna

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци