Податотека:Tereza Kerndlova - ESC 2008.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(690 × 1.100 пиксели, големина: 119 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Tereza Kerndlová (Czech Republic) performing Have Some Fun at second semi-final, Eurovision Song Contest 2008 in Belgrade, Serbia, May 22, 2008.

Датум
Извор https://www.flickr.com/photos/proteusbcn/2515237719/sizes/l/ (cropped)
Автор Daniel Aragay from Terrassa, Catalunya

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Checked copyright icon.svg Оваа слика, која е преземена од Flickr, беше прегледана на од страна на администратор или доверлив корисник по име Mattbuck, кој потврди дека таа била достапна на Flickr под горенаведенава лиценца на тој датум.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:05, 23 мај 2008Минијатура на верзијата од 23:05, 23 мај 2008690 × 1.100 (119 КБ)Mutter Erde{{Information |Description= Tereza Kerndlová (Czech Republic) performing ''Have Some Fun'' at second semi-final, Eurovision Song Contest 2008 in Belgrade, Serbia, May 22, 2008. |Source=http://flickr.com/photos/proteusbcn/25152

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци