Податотека:Stilicho.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(672 × 651 пиксели, големина: 159 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
  • Deutsch: Stilicho mit seiner Frau Serena und Sohn Eucherius auf einer Replik eines Elfenbein-Dyptichons (Schreibtäfelchens)
  • English: Germanic-Roman general Stilicho with his wife Serena and his son Eucherius. Copy of an ivory carving. The original dyptich, carved circa 395, is in Monza (Italy).
Датум
Извор Photographed at de:Römisch-Germanisches Zentralmuseum, Mainz, Germany
Автор Photographed by User:Bullenwächter

Лиценцирање

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација. Подлежи на одрекувања од одговорност.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана. Подлежи на одрекувања од одговорност.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:22, 2 мај 2018Минијатура на верзијата од 16:22, 2 мај 2018672 × 651 (159 КБ)SoerfmBrightness, contrat, crop
22:52, 19 април 2007Минијатура на верзијата од 22:52, 19 април 2007696 × 665 (115 КБ)Ogre
15:44, 17 август 2006Минијатура на верзијата од 15:44, 17 август 20061.024 × 768 (111 КБ)Bullenwächter{{Information |Description=Stilicho mit seiner Frau und Sohn auf der Kopie eines Elfenbein-dyptichons (Schreibtäfelchens) / Stilicho with his wive and son, copy of an ivory carving. |Source=Photographed at Römisch- Germanisches Zentralmuseum, Mainz, Ger

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци