Податотека:Shinto married couple.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.360 × 2.048 пиксели, големина: 1,36 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Couple married in a shinto ceremony in Takayama, Gifu prefecture

Датум
Извор Flickr
Автор Jim Maes (zephyr_jiza)
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Checked copyright icon.svg Оваа слика, која е преземена од Flickr, беше прегледана на December 4th, 2006 од страна на администратор или доверлив корисник по име Dodo, кој потврди дека таа била достапна на Flickr под горенаведенава лиценца на тој датум.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:39, 19 мај 2006Минијатура на верзијата од 11:39, 19 мај 20061.360 × 2.048 (1,36 МБ)Melanom{{Information| |Description=Couple married in a shinto ceremony in Takayama, Gifu prefecture |Source=http://flickr.com/photos/jiza/57124082/ |Date=March 21, 2005 |Author=Jim Maes, Flickr user [http://flickr.com/people/jiza/ zephyr_jiza] |Permission=Author

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци