Податотека:Shar Planina.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.000 × 683 пиксели, големина: 244 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Шар Планина

Датум
Извор Flickr: Shar Planina
Автор Mile Paševski
Дозвола
(Пренамена на податотекава)
Checked copyright icon.svg Оваа слика, првично објавена на Flickr, е подигната на Ризницата со помош на Flickr upload bot на од Raso mk. На тој датум, делото било под долунаведената лиценца.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:11, 18 јуни 2011Минијатура на верзијата од 23:11, 18 јуни 20111.000 × 683 (244 КБ)Flickr upload botUploaded from http://flickr.com/photo/61559424@N06/5626458833 using Flickr upload bot

Податотекава се користи во следниве 87 страници:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: