Податотека:Rey David por Pedro Berruguete.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.138 × 1.816 пиксели, големина: 1,2 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Уметник
creator QS:P170,Q561783
Опис
„David“
Датум XV век
date QS:P571,+1450-00-00T00:00:00Z/7
Техника масло на табла
medium QS:P186,Q296955;P186,Q1348059,P518,Q861259
Извор/Фотограф сопствено дело, José-Manuel Benito, 2004-05
Други верзии

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:27, 17 март 2006Минијатура на верзијата од 10:27, 17 март 20061.138 × 1.816 (1,2 МБ)Locutus BorgRey David, por Pedro Berruguete, parte de la predela del Retablo de la iglesia de Paredes de Nava (Palencia, España) Category:Pedro BerrugueteCategory:Spanish paintersCategory:Renaissance paintingsCategory:Art of Spain[[Categ

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци