Податотека:Rey David por Pedro Berruguete.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.138 × 1.816 пиксели, големина: 1,2 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Уметник
creator QS:P170,Q561783
Опис
„David“
Датум XV век
date QS:P571,+1450-00-00T00:00:00Z/7
Техника масло на табла
medium QS:P186,Q296955;P186,Q1348059,P518,Q861259
Извор/Фотограф сопствено дело, José-Manuel Benito, 2004-05
Други верзии

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.5 Нелокализирана
Авторство: José-Manuel Benito Álvarez
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:27, 17 март 2006Минијатура на верзијата од 11:27, 17 март 20061.138 × 1.816 (1,2 МБ)Locutus BorgRey David, por Pedro Berruguete, parte de la predela del Retablo de la iglesia de Paredes de Nava (Palencia, España) Category:Pedro BerrugueteCategory:Spanish paintersCategory:Renaissance paintingsCategory:Art of Spain[[Categ

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци