Податотека:Pensive Bodhisattva 02.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.999 × 5.000 пиксели, големина: 9,85 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
한국어: 금동반가사유상 (국보 83호)
English: Gilt-bronze Maitreya in Meditation (National Treasure No. 83). H. 93.5 cm.
Датум Непознат датум
Unknown date
Извор 국립중앙박물관(National Museum of Korea)
Автор 국립중앙박물관(National Museum of Korea)

Оценка

Featured picture

Wikimedia CommonsWikipedia

Ова е избрана слика на Ризницата (Избрани слики) и се вбројува меѓу најдобрите слики.

Википедија

Cscr-featured.svgSound-icon-empty.svgОва е избрана слика на Википедија на англиски (Featured pictures) и се вбројува меѓу најдобрите слики.
Cscr-featured.svgSound-icon-empty.svgОва е избрана слика на Википедија на галициски (Imaxe da semana) и се вбројува меѓу најдобрите слики.
Cscr-featured.svgSound-icon-empty.svgОва е избрана слика на Википедија на виетнамски (Hình ảnh chọn lọc) и се вбројува меѓу најдобрите слики.


Ако имате слика со сличен квалитет што може да се објави под соодветна лиценца, подигнете ја, ставете ѝ ознака и предложете ја.


العربية | অসমীয়া | Azərbaycanca | Беларуская (тарашкевіца)‎ | বাংলা | Català | Čeština | Cymraeg | Dansk | Deutsch | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | Español | Eesti | Euskara | فارسی | Тоҷикӣ | Suomi | Français | Galego | עברית | हिन्दी | Hrvatski | Magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Italiano | 日本語 | ქართული | Қазақша | 한국어 | 조선말 | Lëtzebuergesch | Lietuvių | Македонски | മലയാളം | मराठी | Bahasa Melayu | Malti | Plattdüütsch | Nederlands | Norsk nynorsk | Norsk | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Slovenščina | Српски / srpski | Svenska | தமிழ் | ไทย | Tagalog | Türkçe | Татарча/tatarça | Українська | Tiếng Việt | Yorùbá | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 粵語 | +/−

Лиценцирање

KOGL Type 1

Flag of South Korea.svg
Оваа податотека е под Корејската отворена управна лиценца Тип I: Наведување.
Слободно можете да:
  • споделувате — го умножувате и пренесувате делото семрежно или вонмрежно, било за комерцијални или некомерцијални цели
  • прилагодувате — да изведувате нови варијанти на делото
Под следниов услов:
  • наведувате — мора да го укажете изворот на делото.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:14, 17 ноември 2014Минијатура на верзијата од 01:14, 17 ноември 20142.999 × 5.000 (9,85 МБ)Crisco 1492White specks
09:47, 15 ноември 2014Минијатура на верзијата од 09:47, 15 ноември 20143.000 × 5.000 (9,82 МБ)Crisco 1492Denoise a little, remove black fibers from background
04:45, 24 мај 2014Минијатура на верзијата од 04:45, 24 мај 20143.000 × 5.000 (14,94 МБ)Lawinc82User created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци