Податотека:Penis asiatischer Elefant.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.736 × 3.316 пиксели, големина: 5,52 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Penis eines asiatischen Elefanten (Elephas maximus)
English: Penis of an Asian elephant (Elephas maximus)
Датум
Извор сопствено дело
Автор 4028mdk09

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:19, 13 јули 2012Минијатура на верзијата од 12:19, 13 јули 20122.736 × 3.316 (5,52 МБ)Bebop7crop and improve color
09:24, 29 мај 2011Минијатура на верзијата од 09:24, 29 мај 20112.736 × 3.648 (4,11 МБ)4028mdk09{{Information |Description={{de|Penis eines asiatischen Elefanten (Elephas maximus)}} |Source={{own}} |Date=2011-05-12 |Author= 4028mdk09 |Permission= |other_versions= }} Category:Files by 4028mdk09 Category:Elephas maximus [[C

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци