Податотека:Orange trademark.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 197 × 197 пиксели, големина: 1 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

An orange registered trademark (®) logo.

Датум
Извор Сопствено дело засновано на: Orange trademark.pngOrange trademark.png од Cfaerber.
Автор
Изворно дело: Cfaerber Векторско: ttog
SVG разработка


PD-icon.svg
Unicode logo.svg
На оваа слика е претставен знакот U+00AE ® во издание на стандардот „Уникод“ (The Unicode Standard).
Сите графички претстави на знаците на Уникод се во јавна сопственост.

বাংলা | Deutsch | English | español | français | italiano | македонски | മലയാളം | русский | 中文 | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:04, 8 септември 2008Минијатура на верзијата од 16:04, 8 септември 2008197 × 197 (1 КБ)Cäsium137~commonswikivery tiny adjust for websafe design.
02:23, 18 февруари 2008Минијатура на верзијата од 02:23, 18 февруари 2008197 × 197 (1 КБ)Denelson83Harmonize with Image:Red trademark.svg {{pd-ineligible}}
16:30, 9 септември 2007Минијатура на верзијата од 16:30, 9 септември 2007220 × 220 (4 КБ)Doodledoo220x220 (like PD logo) so it will look the same.
19:17, 3 септември 2007Минијатура на верзијата од 19:17, 3 септември 2007200 × 200 (4 КБ)DoodledooAdded white background to circle to avoid transparency.
19:26, 28 август 2006Минијатура на верзијата од 19:26, 28 август 2006200 × 200 (3 КБ)JoghurtMoved "R" a little bit more to the right
07:38, 19 јуни 2006Минијатура на верзијата од 07:38, 19 јуни 2006200 × 200 (3 КБ)Ttog~commonswikitransparent
07:32, 19 јуни 2006Минијатура на верзијата од 07:32, 19 јуни 2006200 × 200 (4 КБ)Ttog~commonswiki{{PD-ineligible}} Made by ttog on 19 June 2006. Based on Orange_trademark.png.

Глобална употреба на податотеката