Податотека:Miguel Ángel, por Daniele da Volterra (detalle).jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.263 × 1.462 пиксели, големина: 1,6 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Daniele da Volterra: Michelangelo Buonarroti  wikidata:Q19911651 
Уметник
creator QS:P170,Q540489
Daniele da Volterra: Michelangelo Buonarroti
Наслов
Вид предмет слика
Жанр портрет
Прикажани личности Микеланџело Буонароти
Датум ~ 1544
date QS:P571,+1544-00-00T00:00:00Z/9,P1480,Q5727902
Техника масло на табла
medium QS:P186,Q296955;P186,Q1348059,P518,Q861259
Димензии 88,3 × 64,1 см
institution QS:P195,Q160236
Пописен бр.
1977.384.1
Историја на предметот
Provenance

- ?Daniele da Volterra, Rome (until d. 1566; inv., 1566);
- ?Fulvio Orsini, Rome (until d. 1600; inv., 1600, no. 57);
- ?Cardinal Odoardo Farnese, Rome (1600–d. 1626);
- ?Farnese family, Palazzo Farnese, Rome (1626–at least 1653; inv., 1644, no. 3085 or 4335; inv., 1653, no. 257 or 285);
- baron Charles-Jean-Marie Alquier, Vilvorde, near Brussels, and Paris (purchased in Naples; by 1807–d. 1826);
- Monsieur Symonet (attorney for Alquier's estate; 1826–36);
- Gustave Chaix d'Est-Ange, Paris (1836–d. 1876);
- his son, Gustave Chaix d'Est-Ange, Paris (from 1876);
- his widow, Mme Gustave Chaix d'Est-Ange, Paris (in 1913);
- Chaix d'Est-Ange collection (until 1934;
- collection sale, Galerie Jean Charpentier, Paris, December 11, 1934, no. 29, as attributed to Michelangelo, for Fr 205,100 to Weiller);
- [Sidney Weiller, from 1934; sold to Dillon];
- Clarence Dillon, Paris, later Far Hills, N.J. (mid-1930s–1977)

Извор/Фотограф Музеј „Метрополитен“ — семрежна збирка (Предмет во Мет 436771)

Лиценцирање

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
image extraction process Оваа податотека е исечена од друга слика: Miguel Ángel, por Daniele da Volterra.jpg
original file

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна03:09, 19 април 2019Минијатура на верзијата од 03:09, 19 април 20191.263 × 1.462 (1,6 МБ)Chiorbone da Frittolefixed
20:35, 1 ноември 2018Минијатура на верзијата од 20:35, 1 ноември 20181.263 × 1.462 (1 МБ)Hohumrv to original. If you want to upload a variant, do it separately.
01:13, 31 октомври 2018Минијатура на верзијата од 01:13, 31 октомври 20181.263 × 1.462 (1,6 МБ)Chiorbone da FrittoleReverted to version as of 12:49, 12 October 2018 (UTC)
00:37, 30 октомври 2018Минијатура на верзијата од 00:37, 30 октомври 20181.263 × 1.462 (1 МБ)Hohumrv, all modifications have badly blown hilights.
14:49, 12 октомври 2018Минијатура на верзијата од 14:49, 12 октомври 20181.263 × 1.462 (1,6 МБ)Chiorbone da FrittoleReverted to version as of 01:54, 17 October 2017 (UTC)
17:17, 28 март 2018Минијатура на верзијата од 17:17, 28 март 20181.263 × 1.462 (1,23 МБ)Alonso de MendozaReverted to version as of 14:27, 8 April 2017 (UTC) demasiado brillo
03:54, 17 октомври 2017Минијатура на верзијата од 03:54, 17 октомври 20171.263 × 1.462 (1,6 МБ)Chiorbone da Frittolefixed
16:27, 8 април 2017Минијатура на верзијата од 16:27, 8 април 20171.263 × 1.462 (1,23 МБ)Alonso de Mendozabrillo y contraste
15:43, 18 февруари 2016Минијатура на верзијата од 15:43, 18 февруари 20161.263 × 1.462 (1 МБ)Alonso de MendozaUser created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци