Податотека:Lennons by Jack Mitchell.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Lennons_by_Jack_Mitchell.jpg(600 × 507 пиксели, големина: 189 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: John Lennon and Yoko Ono
Датум
Извор User:X4n6
Автор
creator QS:P170,Q3157276
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
OTRS Wikimedia

Дозволата за користење на ова дело е потврдена и архивирана во Викимедииниот систем OTRS.
Таа е достапна како билет #2011042610001163 за корисници со OTRS сметка. За да ја потврдите дозволата, контактирајте некој со сметка на OTRS или оставете порака на огласната табла на OTRS.


Врска за потврдата: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2011042610001163

Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: John Lennon portrait.jpg

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.
Авторство: Jack Mitchell
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:26, 10 септември 2013Минијатура на верзијата од 13:26, 10 септември 2013600 × 507 (189 КБ)SoerfmLevels, sharpness
12:59, 29 април 2011Минијатура на верзијата од 12:59, 29 април 2011600 × 507 (55 КБ)NesnadRemoved watermark, as is policy.
01:22, 28 април 2011Минијатура на верзијата од 01:22, 28 април 2011600 × 507 (53 КБ)Adrignola{{Information |Description={{en|John Lennon and Yoko Ono}} |Source=w:Wikipedia:Contact us/Photo submission |Date= |Author=Jack Mitchell |Permission={{PermissionOTRS|id=2011042610001163}} |other_versions= }} {{cc-by-sa-all|Jack Mitchell}} [[Category:J

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци