Податотека:Lebus in MOL.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Lebus_in_MOL.png(299 × 299 пиксели, големина: 6 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Lebus in Brandenburg (Country) - District Märkisch-Oderland

Датум
Извор сопствено дело
Автор own work by Geograv
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:01, 3 јануари 2009Минијатура на верзијата од 11:01, 3 јануари 2009299 × 299 (6 КБ)Rauenstein{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
22:38, 31 март 2008Минијатура на верзијата од 22:38, 31 март 2008299 × 299 (6 КБ)Rauenstein{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
10:39, 5 мај 2007Минијатура на верзијата од 10:39, 5 мај 2007283 × 244 (5 КБ)Rauenstein
20:54, 23 април 2007Минијатура на верзијата од 20:54, 23 април 2007283 × 244 (5 КБ)Rauenstein{{Information |Description=Lebus in Brandenburg (Country) - District Märkisch-Oderland |Source=self |Date=2007-Apr-23 |Author=own work by Geograv |Permission= {{GFDL}} |other_versions= }}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: