Податотека:Lafayette-p1000411.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Lafayette-p1000411.jpg(450 × 600 пиксели, големина: 90 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Equestrian statue to La Fayette by Paul W. Bartlett (1865-1925). Cours la Reine, Paris VIIIe arrondissement.
Français : Statue équestre en bronze de La Fayette par Paul W. Barlett (1865-1925). Cours la Reine, VIIIe arrondissement de Paris.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Rama

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
CeCILL Ова дело е слободна програмска опрема; можете да го распространувате или менувате под условите на лиценцата CeCILL. Овие услови ќе ги најдете на www.cecill.info.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:21, 12 август 2008Минијатура на верзијата од 20:21, 12 август 2008450 × 600 (90 КБ)George D. Watson{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
00:10, 21 јули 2005Минијатура на верзијата од 00:10, 21 јули 20051.920 × 2.560 (523 КБ)RamaPhotograph by Rama {{CeCILL}} Category:Paris

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: