Податотека:La2-demis-gulf-of-finland.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.120 × 447 пиксели, големина: 70 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Gulf of Finland.

Bounding box West 19.5°, South 58.8°, East 30.5°, North 61.0°.

Center at 59°54′00″N 25°00′00″E / 59.90000°N 25.00000°E / 59.90000; 25.00000.
Русский: Финский залив.
Suomi: Suomenlahti.
Eesti: Soome laht.
Svenska: Finska viken.
Датум
Извор Demis map server
Автор Demis map server
Public domain
Сликава е во јавна сопственост бидејќи е преземена од порталот http://www.demis.nl/home/pages/Gallery/examples.htm и објавена од праводржецот. Дозволено е умножување, распространување и/или менување на картава бидејќи е заснована на слободни слики без авторски права на нив од: www.demis.nl. Погл. и писмото со одобрение на de.wp и појаснувањето.

Deutsch | English | македонски | Nederlands | slovenščina | +/−

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, www.demis.nl. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
www.demis.nl му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:08, 30 август 2005Минијатура на верзијата од 13:08, 30 август 20051.120 × 447 (70 КБ)LA2Gulf of Finland. {{demis-pd}} category:Maps of Europe

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци