Податотека:Kosovo map-mk.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.777 × 1.830 пиксели, големина: 3,75 МБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Македонски: Карта на Косово.
English: Map of the Kosovo.
Датум (UTC)
Извор
Автор
Други верзии

[уреди]


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: Translated to Macedonian. Оригиналот може да се види тука: Kosovo map-sr.svg. Обработил: Bjankuloski06en.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценците Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Неназначена, 2.5 Нелокализирана, 2.0 Нелокализирана и 1.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

  • File:Kosovo_map-sr.svg licensed with Cc-by-sa-3.0,2.5,2.0,1.0, GFDL
    • 2008-05-18T22:14:26Z JustUser 1777x1830 (3928040 Bytes) == Description == {{Information |Description= {{da| Kort over [[:da:Kosovo|Kosovo]].}} {{en| Map of the [[:en:Kosovo|Kosovo]].}} {{fr| Carte du [[:fr:Kosovo|Kosovo]], en anglais.}} {{it| Mappa del [[:it:Kosovo|Kosovo]].}} {{r

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:35, 29 септември 2010Минијатура на верзијата од 02:35, 29 септември 20101.777 × 1.830 (3,75 МБ)Bjankuloski06en{{Information |Description={{mk|Карта на Косово.}} {{en|Map of the Kosovo.}} |Source=*File:Kosovo_map-sr.svg |Date=2010-09-29 01:33 (UTC) |Author=*File:Kosovo_map-sr.svg: [[User:Sémhur|Sémhur

Следнава страница ја користат податотекава: