Податотека:Knez Lazar, Vladislav Titelbah.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(527 × 720 пиксели, големина: 94 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Уметник
artist QS:P170,Q7938918
Вид предмет слика
object_type QS:P31,Q3305213
Опис
English: "Knez Lazar", oil painting by Vladislav Titelbah, dated to ca. 1900. (The image of the painting is cropped.)
Српски / srpski: Владислав Тителбах, Кнез Лазар, уље на платну, око 1900
Датум ~ 1900
date QS:P571,+1900-00-00T00:00:00Z/9,P1480,Q5727902
Техника масло на платно
medium QS:P186,Q296955;P186,Q12321255,P518,Q861259
Извор/Фотограф Istorijska biblioteka. Facebook group.
Други верзии

Лиценцирање

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна08:47, 7 април 2015Минијатура на верзијата од 08:47, 7 април 2015527 × 720 (94 КБ)ZoupanUser created page with UploadWizard

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.