Податотека:Kastellet cph.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(3.664 × 1.108 пиксели, големина: 1,17 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Слика на денот Сликава е избрана за слика на денот за г. Нејзиниот опис гласи:
Македонски: Кастелет, тврдина во Копенхаген.
English: Kastellet, Citadel, Copenhagen. Stitched together from multiple pictures with Hugin.
Own photo, (c) 2004, Niels Elgaard Larsen. Used on WikiTravel
Français : Ancienne citadelle de Kastellet, à Copenhague. Vue panoramique réalisée à partir de multiples clichés en utilisant Hugin.
Photo (c) Niels Elgaard Larsen. Utilisée sur WikiTravel
Местопол. на апаратот55° 41′ 28,97″ СГШ, 12° 35′ 42,68″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo
Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 1.0 Нелокализирана.
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – If you alter, transform, or build upon this work, you must distribute the resulting work under the same license as the original.

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.5 Нелокализирана
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:44, 29 јуни 2005Минијатура на верзијата од 23:44, 29 јуни 20053.664 × 1.108 (1,17 МБ)Elgaard{{subst:selfBSA}} Own photo, (c) 2004, Niels Elgaard Larsen Kastellet, Citadel, Copenhagen Stitched togother from multiple pictures with Hugin. category:Copenhagen category:Citadel category:Kastellet
01:02, 29 јуни 2005Минијатура на верзијата од 01:02, 29 јуни 20051.200 × 363 (95 КБ)Elgaard{{GFDL}}{{cc-by-sa-1.0}}{{cc-by-sa-2.5}} Own photo, (c) 2004, Niels Elgaard Larsen Kastellet, Citadel, Copenhagen category:Copenhagen category:Citadel

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: