Податотека:Kafka portrait.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(711 × 948 пиксели, големина: 312 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: 3:4 Portrait crop of Franz Kafka
Датум
Извор http://www.bodleian.ox.ac.uk/news/2008_july_02
Автор Atelier Jacobi: Sigismund Jacobi (1860–1935)
Други верзии

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 75 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 75 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, and Colombia has 80 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years, but it does implement the rule of the shorter term.

Public domain
Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1924 г.

Dialog-warning.svg
Делата во јавна сопственост мораат да бидат со истечени авторски права како во САД, така и во изворната земја на делото за да можат да бидат на Ризницата. Ако делото не е од САД, тогаш податотеката мора да има дополнителна ознака за авторски права која го назначува нејзиниот статус во изворната земја.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:20, 5 октомври 2018Минијатура на верзијата од 17:20, 5 октомври 2018711 × 948 (312 КБ)NotwistSmaller resolution, in no way "better quality"
15:00, 24 ноември 2014Минијатура на верзијата од 15:00, 24 ноември 2014220 × 293 (15 КБ)Triggerhippie4better quality
06:01, 30 септември 2010Минијатура на верзијата од 06:01, 30 септември 2010711 × 948 (312 КБ)ScewingBlack level +8 to fix histogram, removed minor artifacts
20:50, 9 декември 2008Минијатура на верзијата од 20:50, 9 декември 2008711 × 948 (122 КБ)Notwist{{Information |Description={{en|1=Portrait crop of Franz Kafka}} |Source=Own work by uploader |Author=Notwist |Date=~~~~~ |Permission= |other_versions=Image:Kafka1906.jpg (original) }} <!--{{ImageUpload|full}}--> [[Category:Franz Ka

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци