Податотека:JSBWohnorte mk.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 350 × 350 пиксели, големина: 62 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Македонски: Местата кајшто живеел Јохан Себастијан Бах во текот на животот.
English: Places in which J.S. Bach lived throughout his life. Map in Macedonian.
Датум (UTC)
Извор
Автор


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: Translated to Macedonian. Оригиналот може да се види тука: JSBWohnorte.svg. Обработил: Bjankuloski06en.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

  • File:JSBWohnorte.svg licensed with PD-self
    • 2010-10-30T01:42:58Z Hardwigg 329x331 (16424 Bytes) Better distributed words
    • 2010-10-30T01:35:56Z Hardwigg 329x331 (16426 Bytes) {{Information |Description=Created by user [[:de:Benutzer:Hati]] and released into the public domain; uploaded to Wikicommons by permission of the contributors to the German-language Wikipedia. |Source=[[:File:JSBWohnorte.png

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:50, 27 август 2014Минијатура на верзијата од 23:50, 27 август 2014350 × 350 (62 КБ)Bjankuloski06Better legibility.
03:11, 20 февруари 2011Минијатура на верзијата од 03:11, 20 февруари 2011350 × 350 (17 КБ)Bjankuloski06enAnother attempt
05:19, 18 февруари 2011Минијатура на верзијата од 05:19, 18 февруари 2011340 × 331 (16 КБ)Bjankuloski06enWidening the image (again)
05:17, 18 февруари 2011Минијатура на верзијата од 05:17, 18 февруари 2011340 × 331 (16 КБ)Bjankuloski06enWidening the image to accommodate the last letter of a word.
05:11, 18 февруари 2011Минијатура на верзијата од 05:11, 18 февруари 2011329 × 331 (16 КБ)Bjankuloski06en{{Information |Description={{mk|Местата кајшто живеел Јохан Себастијан Бах во текот на животот.}} {{en|Places in which J.S. Bac

Следнава страница ја користат податотекава:

Метаподатоци