Податотека:Insect collage.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.967 × 2.887 пиксели, големина: 4,25 МБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Collage showing the diversity of insect species. Insect species ordered from top left to bottom right:
  1. Long dance fly (Empis livida)
  2. Long Nosed Weevil (Rhinotia hemistictus)
  3. Assassin bug in the family Reduviidae sub-family Harpactocorinae
  4. Mole Cricket (Gryllotalpa brachyptera)
  5. Emperor gum moth (Opodiphthera eucalypti)
  6. European Wasp (Vespula germanica)
Датум
Извор Derivative from images uploaded by Fir0002.
Автор Bugboy52.40

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:29, 3 февруари 2013Минијатура на верзијата од 18:29, 3 февруари 20132.967 × 2.887 (4,25 МБ)Jbartaclean up
03:54, 17 октомври 2009Минијатура на верзијата од 03:54, 17 октомври 20092.967 × 2.887 (5,3 МБ)Bugboy52.40{{Information |Description={{en|1=Derivative from images uploaded by Fir0002.}} |Source={{own}} |Author=Bugboy52.40 |Date= |Permission= |other_versions= }} Category:Insect collections

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци