Податотека:Globelang.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Globelang.png(620 × 242 пиксели, големина: 34 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Gnome-x-office-drawing.svg
Постои и векторска (SVG) верзија на сликава.
Таа треба да се користи наместо оваа растерска слика, освен ако не е полоша од неа.

File:Globelang.png Go-green.svg File:Globelang.svg

За повеќе информации за векторската графика, прочитајте за преодот на Ризницата кон SVG формат.
На располагање ви се и информации за поддршката на SVG слики на МедијаВики.

Templates:Vector version available/I18n

Alemannisch | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | нохчийн | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | Frysk | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | lietuvių | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | Scots | slovenčina | slovenščina | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | татарча/tatarça | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(中国大陆)‎ | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(马来西亚)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Нова SVG слика

Опис

Опис

Montage of languages. Prototype header for the language portal.

Датум (UTC)
Извор Globe of letters.svg
Автор User:Ikiroid
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

N/A

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:44, 15 декември 2014Минијатура на верзијата од 17:44, 15 декември 2014620 × 242 (34 КБ)Հայկ Ափրիկյան+Լեզու
21:45, 17 февруари 2014Минијатура на верзијата од 21:45, 17 февруари 2014620 × 242 (35 КБ)Jaqeli+ენა
07:01, 26 септември 2011Минијатура на верзијата од 07:01, 26 септември 2011620 × 242 (37 КБ)TrinanjonBengali word "ভাষা" (Bhasha) has been added. Bengali is one of the major world language on the basis of number of speakers.
16:25, 21 октомври 2006Минијатура на верзијата од 16:25, 21 октомври 2006620 × 242 (37 КБ)Ikiroid~commonswiki{{Information |Description=Montage of languages. Prototype header for the language portal. |Source=Image:Globe of letters.svg |Date=~~~~~ |Author=User:Ikiroid |Permission=N/A |other_versions=N/A }}

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.