Податотека:Giessen innenstadt 28082005.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(1.704 × 2.272 пиксели, големина: 3,34 МБ, MIME-тип: image/jpeg)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Местопол. на апаратот50° 34′ 34,24″ СГШ, 8° 39′ 44,32″ ИГД  Heading=0° Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo
Опис
Deutsch: Luftaufnahme eines Teils der Gießener Innenstadt. Links im Bild die Lahn. Aufgenommen am 28.08.2005 ca. um 11:30 Uhr
Датум (датум на изворното подигање)
Извор Самофотографирано
Автор Torsten Bärmann, Rennix на Википедија на германски

Лиценцирање[уреди]

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Rennix на Википедија на германски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Rennix му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето[уреди]

(All user names refer to de.wikipedia)

  • 2005-10-10 07:07 Rennix 1704×2272×8 (3500847 bytes) Luftaufnahme eines Teils der Giessener Innenstadt. Links im Bild die Lahn.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:44, 21 јуни 2007Минијатура на верзијата од 23:44, 21 јуни 20071.704 × 2.272 (3,34 МБ)Frokor{{Information |Description=Luftaufnahme eines Teils der Gießener Innenstadt. Links im Bild die Lahn. Aufgenommen am 28.08.2005 ca. um 11:30 Uhr * Fotograf oder Zeichner: Torsten Bärmann |Source=Originally from [http://de.wikipedia.org de.wikipedia]; des

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци