Податотека:Frisia 600-734-mk.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 338 × 349 пиксели, големина: 117 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Карта на Фризиското кралство.
English: Map of Magna Frisia in Macedonian.
Датум
Извор
Автор
Други верзии

file:It Fryske ryk.jpg, File:Frisia 600-734-la.svg


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: Cropped to the low countries area. Оригиналот може да се види тука: Frankish Empire 481 to 814-fr.svg. Обработил: Richardprins.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценците Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Неназначена, 2.5 Нелокализирана, 2.0 Нелокализирана и 1.0 Нелокализирана.
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

 • File:Frankish_Empire_481_to_814-fr.svg licensed with Cc-by-sa-3.0,2.5,2.0,1.0, GFDL
  • 2008-03-06T15:22:04Z Eric.dane 1735x1227 (340483 Bytes) réordonnacement de la légende, repositionnement de labels
  • 2007-10-15T14:19:38Z Sémhur 1735x1227 (338813 Bytes) Correction de fautes d'orthographe
  • 2007-10-14T19:51:47Z Sémhur 1735x1227 (338789 Bytes) Et encore le bitmap...
  • 2007-10-14T19:49:59Z Sémhur 1735x1227 (339187 Bytes) {{Information |Description=Carte en français de l'expansion de l'empire Franc, entre 481 et 814. |Source=travail personnel, d'après [[:Image:Frankish empire.jpg]]. |Date=2007-10-14 |Author= [[User:Sémhur|Sémhur]] ·[

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:26, 9 април 2013Минијатура на верзијата од 09:26, 9 април 2013338 × 349 (117 КБ)Bjankuloski06enCorrect rendering of names.
01:22, 23 ноември 2012Минијатура на верзијата од 01:22, 23 ноември 2012338 × 349 (77 КБ)Bjankuloski06enVisual improvement and correcting some words.
00:51, 3 септември 2010Минијатура на верзијата од 00:51, 3 септември 2010338 × 349 (40 КБ)MacedonianBoy{{Information |Description={{en|1=Map of Magna Frisia in Macedonian.}} {{mk|1=Карта на Фризиското Кралство на македонски.}} |Source={{own}} |Author=MacedonianBoy |Date= |Permission= |other_versio

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Метаподатоци