Податотека:Free Territory of Trieste coat of arms.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 490 × 675 пиксели, големина: 77 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Coat of arms of the Free Territory of Trieste (1947-1954).

Датум
Извор Traced in inkscape from Image:Free_Territory_of_Trieste_coat_of_arms.png, sourced in turn from http://de.wikipedia.org/wiki/Bild:Free_Territory_of_Trieste_coat_of_arms.png
Автор User:PM
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Други верзии

Image:Free_Territory_of_Trieste_coat_of_arms.png

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:13, 27 јули 2013Минијатура на верзијата од 02:13, 27 јули 2013490 × 675 (77 КБ)Fry1989then take off the crown genius!
01:38, 27 јули 2013Минијатура на верзијата од 01:38, 27 јули 2013237 × 339 (13 КБ)DIREKTORYour feelings on supposed "3D nonsense" are secondary here. This coat of arms HAD NO CROWN. This is the MODERN-DAY coat of arms of Trieste, NOT the coa of the Free Territory.
01:09, 27 јули 2013Минијатура на верзијата од 01:09, 27 јули 2013612 × 1.012 (79 КБ)Fry1989crown or not, that 3D nonsense needs to go
11:28, 26 јули 2013Минијатура на верзијата од 11:28, 26 јули 2013237 × 339 (13 КБ)DIREKTORReverted to version as of 10:01, 24 October 2010. This is a CoA used only in Zone A. Upload seperately, pls.
21:52, 31 јануари 2013Минијатура на верзијата од 21:52, 31 јануари 2013612 × 1.012 (79 КБ)DiannaaLatest version, from :en:File:Trieste-Trst-Triest coat of arms.svg
12:01, 24 октомври 2010Минијатура на верзијата од 12:01, 24 октомври 2010237 × 339 (13 КБ)Tom-LRecolored and optimized
11:43, 27 октомври 2007Минијатура на верзијата од 11:43, 27 октомври 2007237 × 339 (15 КБ)SlashmeRemove patch and visible line from joint of right arc with pole. Remove temporary draft objects.
23:11, 26 октомври 2007Минијатура на верзијата од 23:11, 26 октомври 2007237 × 339 (18 КБ)DTRre-draw, may be not very good
22:01, 24 октомври 2007Минијатура на верзијата од 22:01, 24 октомври 2007259 × 366 (80 КБ)Ilmari Karonendidn't work; what if I skip the blur?
22:00, 24 октомври 2007Минијатура на верзијата од 22:00, 24 октомври 2007259 × 366 (81 КБ)Ilmari Karonentry a version with an embedded bitmap
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци