Податотека:Flag of Rhône-Alpes.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 625 × 375 пиксели, големина: 82 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag of the region Rhône-Alpes in France.
Français : Drapeau de la région Rhône-Alpes en France.
Nederlands: Vlag van de Franse regio Rhône-Alpes.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Patricia.fidi
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Лиценцирање

Creative Commons icon

CC-Zero

Оваа податотека е преземена од библиотеката „Open Clip Art“, која изрично ја има предадено во јавна сопственост, користејќи ја лиценцата mk:Криејтив комонс Предавање во јавната сопственост. Изворна страница: http://openclipart.org/clipart//signs_and_symbols/flags/europe/france/france_rhone_alpes.svg

বাংলা | Čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | Español | Français | Italiano | 日本語 | Македонски | Malti | Nederlands | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Svenska | ไทย | Türkçe | Українська | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
Open Clip Art Library logo
Creative Commons CC-Zero Оваа податотека е достапна под лиценцата Криејтив комонс Универзално предавање во јавна сопственост.
Лицето поврзано со делото со овој документ го има предадено истото во јавна сопственост, откажувајќи се од сите права на тоа дело за цел свет, под законот за авторско право и поврзани или сродни законски права што ги имало на тоа дело, дотолку колку што е дозволено со закон. Делата под CC0 не бараат припишување (наведување автор и/или извор). Кога го наведувате делото, наводот не треба да подразбира било каква поддршка од авторот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:15, 18 јануари 2014Минијатура на верзијата од 23:15, 18 јануари 2014625 × 375 (82 КБ)SuperbenjaminBetter version
12:59, 26 јули 2013Минијатура на верзијата од 12:59, 26 јули 2013500 × 300 (23 КБ)SiBr4Rounded proportions & reduced code
15:43, 27 јануари 2006Минијатура на верзијата од 15:43, 27 јануари 2006360 × 216 (65 КБ)Gryffindor== Summary == *Description: Flag of the province of Rhône-Alpes. *Source: {{PD-OpenClipart}} == Licensing == {{PD-Flag}} Category:Flags of France Category:Rhône-Alpes

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци