Податотека:Flag of Poltava Oblast.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.200 × 800 пиксели, големина: 293 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Die Flagge der Oblast Poltawa (Ukraine)
English: Flag of Poltava Oblast, Ukraine
Русский: Флаг Полтавской области (Украина)
Українська: Прапор Полтавської області (Україна)
Датум (flag adopted), 2006-12-01 (SVG created)
Извор сопствено дело based on official flag
Автор
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

PD-UA-exempt (flag design), PD (SVG image)

Flag of Poltava Oblast*
земја Ukraine
корисник Poltava Oblast
важечко од 2000-02-10
творец Yevhen Shyriai
формат 2:3
облик правоаголно
FIAV ↑
бои погл. приложеното знаме
други особености {{{characteristics}}}

Лиценцирање

Public domain
Според Член 10 од Законот за авторското право и сродните права на Украина ова дело е во ' во Украина, а можеби и во други држави бидејќи задоволува еден со следниве критериуми:
  • (а) дневни вести или новости за тековни настани кои сочинуваат редовни информации од печатот;
  • (б) фолклорни дела;
  • (в) службени документи од политички, законодавен или административен карактер (закони, укази, решенија, судски одлуки, државни стандарди и тн.) издадени од државните власти во рамките на нивната надкежност, како и нивни службени преводи;
  • (г) Државни симболи на Украина, владини одликувања; симболи и знаци на владини органи, Армијата на Украина и други воени организации; симболи на територијалните заедници; симболи и знаци на претпријатија, установи и организации;
  • (д) банкноти;
  • (ѓ) возни редови, ТВ и радио програми, телефонски именици и слични бази на податоци кои не го задоволуваат критериумот за оригиналност и за кои важи правото „суи генерис“ (особено или посебно право).
Имајте предвид дека сите нацрти на нешта во ставките (г) и (д) се заштитени со авторски права, и за нивна употреба е потребна службена дозвола.

беларуская | беларуская (тарашкевіца)‎ | Deutsch | English | македонски | русский | українська | +/−
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Eugeniy. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Eugeniy му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:44, 7 септември 2011Минијатура на верзијата од 20:44, 7 септември 20111.200 × 800 (293 бајти)Permjakcolor
12:26, 13 јануари 2008Минијатура на верзијата од 12:26, 13 јануари 2008800 × 533 (3 КБ)Ahoncsmaller
23:51, 1 декември 2006Минијатура на верзијата од 23:51, 1 декември 200612.000 × 8.000 (2 КБ)Eugeniy~commonswikiFlag of Poltava oblast, Ukraine

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.