Податотека:Extant tetrapoda.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(945 × 697 пиксели, големина: 622 КБ, MIME-тип: image/jpeg)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: The four classes of extant tetrapods, (clockwise from upper left), Rana (amphibian), Opisthocomus (bird), Eumeces (reptile) and Mus (mammal).

Original photos are:

Датум
Извор сопствено дело
Автор Petter Bøckman

Лиценцирање[уреди]

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:26, 25 октомври 2010Минијатура на верзијата од 11:26, 25 октомври 2010945 × 697 (622 КБ)Petter Bøckman{{Information |Description={{en|1=The four classes of extant tetrapods, (clockwise from upper left), ''Rana'' (amphibian), ''Opisthocomus'' (bird), ''Mus'' (mammal) and ''Eumeces'' (reptile). Original photos are: File:Frog on bough.jpg [[:File:Rurren

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци