Податотека:English language.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.300 × 650 пиксели, големина: 2 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Combined flags of the United States and the United Kingdom to represent the English language.

Датум
Извор Оваа податотека е изведена од: 
Автор Rei-artur and Kjoonlee
Други верзии

Notes

The 1:2 version of the Union Flag was scaled horizontally to match The flag of the United States.

Лиценцирање

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:44, 18 октомври 2014Минијатура на верзијата од 19:44, 18 октомври 20141.300 × 650 (2 КБ)Χshould work now
19:39, 18 октомври 2014Минијатура на верзијата од 19:39, 18 октомври 20141.330 × 700 (9 КБ)Χmistake Reverted to version as of 07:24, 19 July 2012
19:39, 18 октомври 2014Минијатура на верзијата од 19:39, 18 октомври 20141.300 × 650 (2 КБ)Χcode
08:24, 19 јули 2012Минијатура на верзијата од 08:24, 19 јули 20121.330 × 700 (9 КБ)ProsfilaesReverted to version as of 01:12, 22 April 2012; don't upload a different image over an existing one
15:29, 18 јули 2012Минијатура на верзијата од 15:29, 18 јули 20121.330 × 700 (11 КБ)AvalaReverted to version as of 22:30, 19 April 2012
15:27, 18 јули 2012Минијатура на верзијата од 15:27, 18 јули 20121.330 × 700 (11 КБ)AvalaReverted to version as of 22:30, 19 April 2012
02:12, 22 април 2012Минијатура на верзијата од 02:12, 22 април 20121.330 × 700 (9 КБ)AuburnPilotReverted to version as of 04:16, 16 August 2011 - Canada is 4th by percentage and 5th by population...A maple leaf doesn't make sense or represent English.
23:30, 19 април 2012Минијатура на верзијата од 23:30, 19 април 20121.330 × 700 (11 КБ)AvalaReverted to version as of 13:21, 2 August 2011
05:16, 16 август 2011Минијатура на верзијата од 05:16, 16 август 20111.330 × 700 (9 КБ)AuburnPilotReverted to version as of 17:11, 3 June 2011
14:21, 2 август 2011Минијатура на верзијата од 14:21, 2 август 20111.330 × 700 (11 КБ)Мурад 97Reverted to version as of 10:47, 26 May 2011
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци