Податотека:Emperor Louis IV Arms.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 738 × 853 пиксели, големина: 264 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Wappen des römisch-deutschen Kaisers/Königs Ludwig IV. als Brustschild auf dem Wappen des Heiligen Römischen Reiches (Deutscher Nation)
English: Coat of arms of the Holy Roman Emperors / Kings Louis IV on the coat of arms of the Holy Roman Empire (of German Nation)
Датум
Извор Own Work, Custom Creation according to the description at Héraldique Européenne
Автор Drawing created by David Liuzzo
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Since the depicted insignia is historic (i.e. not longer used by the authorities), and to the fact that this depiction my individual artistic interpretation of the arms description the following Licenses apply:

© Праводржецот на оваа податотека, David Liuzzo, дозволува секому да ја користи за било која цел, под услов да биде соодветно наведен. Дозволено е нејзино распространување, правење на изведени дела, комерцијална употреба и сите други цели.
Авторство: David Liuzzo

You are kindly requested to contact the copyright holder before using the material for purposes outside Wikipedia. For requests and questions feel free to contact the original author.


Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:16, 15 август 2010Минијатура на верзијата од 01:16, 15 август 2010738 × 853 (264 КБ)David Liuzzo{{Information| |Description= {{de|Wappen des römisch-deutschen Kaisers/Königs Ludwig IV. als Brustschild auf dem Wappen des Heiligen Römischen Reiches (Deutscher Nation)}} {{en|Coat of arms of the Holy Roman Emperors / Kings Louis IV on the coat of
05:34, 1 ноември 2007Минијатура на верзијата од 05:34, 1 ноември 2007600 × 660 (96 КБ)Ipankonin{{Inkscape}} {{Information |Description=Coat of arms of Louis IV, Holy Roman Emperor. {{coatofarms}} |Source=Eagle from 50px |Date=10/31/2007 |Author=[[User:Ipankonin

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: