Податотека:Egon Schiele - Mädchenakt mit verschränkten Armen - 1910.jpeg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(3.492 × 5.682 пиксели, големина: 10,62 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Deutsch: Mädchenakt mit verschränkten Armen
Уметник
creator QS:P170,Q44032
Наслов
Deutsch: Mädchenakt mit verschränkten Armen
Датум 1910
date QS:P571,+1910-00-00T00:00:00Z/9
Техника
Deutsch: Schwarze Kreide, Pinsel und Aquarell auf braunem Papier
Димензии 44,8 x 27,8 cm
institution QS:P195,Q371908
Извор/Фотограф repro from artbook
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
Други верзии

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:20, 6 мај 2010Минијатура на верзијата од 21:20, 6 мај 20103.492 × 5.682 (10,62 МБ)Mefusbren69{{Painting| |Title={{de|Mädchenakt mit verschränkten Armen}} |Technique={{de|Schwarze Kreide, Pinse und Aquarell auf braunem papier}} |Dimensions= 44,8 x 27,8 cm |Location={{de|Wien}} |Gallery= {{de|Albertina}} |Notes= |ID= |Source=repro from a

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци