Податотека:East-Rhodopes-view.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.048 × 1.360 пиксели, големина: 1,38 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Български: Гледка от Източните Родопи, по пътя между Момчилград и Крумовград
English: View from the eastern part of the Rhodope Mountain, on the way between Momchilgrad and Krumovgrad
Датум
Извор сопствено дело
Автор Vassia Atanassova - Spiritia

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:11, 22 август 2007Минијатура на верзијата од 23:11, 22 август 20072.048 × 1.360 (1,38 МБ)Spiritia{{Information |Description= {{bg|Гледка от Източните Родопи, по пътя между Момчилград и Крумовград}} {{en|View from the eastern part of the Rhodope Mountain, on the way between Momchilgrad and Krumovg

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци