Податотека:EP-constituencies.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 510 × 650 пиксели, големина: 1,59 МБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Constituencies for the European Parliament elections 2014
Датум
Извор сопствено дело
SVG in SVG.svg Оваа векторска слика содржи елементи преземени или прилагодени од оваа: слика има елементи преземени или прилагодени од EU NUTS 2 Adriatic Euroregion.svg EU NUTS 2 Adriatic Euroregion.svg (од Ciaurlec).
SVG in SVG.svg Оваа векторска слика содржи елементи преземени или прилагодени од оваа: слика има елементи преземени или прилагодени од Parcs naturels français.svg Parcs naturels français.svg (од Historicair).
SVG in SVG.svg Оваа векторска слика содржи елементи преземени или прилагодени од оваа: слика има елементи преземени или прилагодени од BlankMap-Caribbean.svg BlankMap-Caribbean.svg (од NuclearVacuum).
SVG in SVG.svg Оваа векторска слика содржи елементи преземени или прилагодени од оваа: слика има елементи преземени или прилагодени од Blank Map of Mayotte Department, France, with Communes.svg Blank Map of Mayotte Department, France, with Communes.svg (од Poulpy).
SVG in SVG.svg Оваа векторска слика содржи елементи преземени или прилагодени од оваа: слика има елементи преземени или прилагодени од Saint-Pierre and Miquelon EEZ map-fr.svg Saint-Pierre and Miquelon EEZ map-fr.svg (од Sting).
SVG in SVG.svg Оваа векторска слика содржи елементи преземени или прилагодени од оваа: слика има елементи преземени или прилагодени од Saint-Barthélemy collectivity location map.svg Saint-Barthélemy collectivity location map.svg (од Sting).
SVG in SVG.svg Оваа векторска слика содржи елементи преземени или прилагодени од оваа: слика има елементи преземени или прилагодени од Society kingdoms.svg Society kingdoms.svg.
Автор ArnoldPlaton

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:22, 31 мај 2014Минијатура на верзијата од 18:22, 31 мај 2014510 × 650 (1,59 МБ)ArnoldPlatona
21:50, 21 мај 2014Минијатура на верзијата од 21:50, 21 мај 2014510 × 650 (1,91 МБ)ArnoldPlatonFrench Southern/Antartic Teritories not part of elections
15:29, 18 мај 2014Минијатура на верзијата од 15:29, 18 мај 2014510 × 650 (1,91 МБ)ChezistariLiechtenstein's color is now grey, since it is not an EU member state. Please, have a look at the tiny state between Switzerland and Austria. Or else great work! Your file helped me a lot for producing EP-Election2009.svg and Election2014.svg.
11:25, 18 мај 2014Минијатура на верзијата од 11:25, 18 мај 2014510 × 650 (1,91 МБ)ArnoldPlaton1
11:22, 18 мај 2014Минијатура на верзијата од 11:22, 18 мај 2014510 × 650 (1,91 МБ)ArnoldPlatonIreland 2014 constituencies
19:09, 17 мај 2014Минијатура на верзијата од 19:09, 17 мај 2014510 × 650 (1,9 МБ)ArnoldPlatonUnited some fills
18:06, 19 јули 2013Минијатура на верзијата од 18:06, 19 јули 2013510 × 650 (1,91 МБ)ArnoldPlatonMore visible contours
14:57, 30 јуни 2013Минијатура на верзијата од 14:57, 30 јуни 2013510 × 650 (1,9 МБ)Aight 2009Croatia acceded
17:10, 21 мај 2013Минијатура на верзијата од 17:10, 21 мај 2013510 × 650 (1,9 МБ)ArnoldPlatonCroatia (Acceding)
17:04, 21 мај 2013Минијатура на верзијата од 17:04, 21 мај 2013510 × 650 (1,9 МБ)ArnoldPlatonTransparency fix
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци