Податотека:Dora d'Istria.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(855 × 1.328 пиксели, големина: 168 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

source: [1]

Датум
Извор
Автор

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2005-10-03 13:00 J heisenberg 200×190×8 (9239 bytes) source: [http://www.mondoarberesco.it/foto_cult.pers.illus.arb/images/DORA%20D'ISTRIA.JPG]

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:35, 17 август 2017Минијатура на верзијата од 21:35, 17 август 2017855 × 1.328 (168 КБ)Asybaris01curatenie
16:31, 13 февруари 2011Минијатура на верзијата од 16:31, 13 февруари 2011855 × 1.328 (99 КБ)Orontes grhigher resolution
09:20, 7 мај 2010Минијатура на верзијата од 09:20, 7 мај 2010379 × 447 (51 КБ)DieBucheproper crop
12:08, 14 јули 2007Минијатура на верзијата од 12:08, 14 јули 2007200 × 190 (9 КБ)Smeira{{Information |Description=source: [http://www.mondoarberesco.it/foto_cult.pers.illus.arb/images/DORA%20D'ISTRIA.JPG] |Source=Originally from [http://en.wikipedia.org en.wikipedia]; description page is/was [http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Image%

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци