Податотека:Diagram showing stage 1A breast cancer CRUK 199.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 375 × 313 пиксели, големина: 42 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Diagram showing stage 1A breast cancer.

Датум (released by CRUK)
Извор Original email from CRUK
Автор Cancer Research UK
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

This image has been released as part of an open knowledge project by Cancer Research UK. If re-used, attribute to Cancer Research UK / Wikimedia Commons

OTRS Wikimedia

Дозволата за користење на ова дело е потврдена и архивирана во Викимедииниот систем OTRS.
Таа е достапна како билет #2014090410014061 за корисници со OTRS сметка. За да ја потврдите дозволата, контактирајте некој со сметка на OTRS или оставете порака на огласната табла на OTRS.


Врска за потврдата: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2014090410014061

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:26, 18 декември 2015Минијатура на верзијата од 12:26, 18 декември 2015375 × 313 (42 КБ)Cancer Research UK uploaderupdated diagram style
13:59, 19 ноември 2015Минијатура на верзијата од 13:59, 19 ноември 2015375 × 313 (42 КБ)Cancer Research UK uploaderupdated diagram style
16:19, 30 јули 2014Минијатура на верзијата од 16:19, 30 јули 2014369 × 259 (37 КБ)=={{int:filedesc}}== {{information | description = Diagram showing stage 1A breast cancer. | date = {{ISOdate|2014-07-30}} (released by CRUK) | source = Original email from CRUK | other_versions = | author = Cancer Research UK | permission = {{C...
14:44, 30 јули 2014Минијатура на верзијата од 14:44, 30 јули 2014369 × 259 (37 КБ)=={{int:filedesc}}== {{information | description = Diagram showing stage 1A breast cancer. | date = {{ISOdate|2014-07-30}} (released by CRUK) | source = Original email from CRUK | other_versions = | author = Cancer Research UK | permission = {{C...

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци