Податотека:DE-pahyl.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 590 × 784 пиксели, големина: 12 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Refresh file.svg
Оваа податотека е заменета со податотеката File:Flag map of Germany.svg. Се препорачува да ја користите другата податотека. Имајте предвид дека бришењето на заменети слики не е дозволено.
new file
Опис

map of germany in flag colors

Датум
Извор сопствено дело
Автор Amada44
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Amada44. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Amada44 му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Други верзии

DE-pahyl.png

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:53, 1 октомври 2012Минијатура на верзијата од 19:53, 1 октомври 2012590 × 784 (12 КБ)PalosirkkaScrubbed with http://codedread.com/scour/
06:49, 9 декември 2010Минијатура на верзијата од 06:49, 9 декември 2010590 × 784 (15 КБ)Fry1989reduce, match colours from flag
11:42, 20 јануари 2007Минијатура на верзијата од 11:42, 20 јануари 2007598 × 792 (16 КБ)Amada44nicer path
11:31, 20 јануари 2007Минијатура на верзијата од 11:31, 20 јануари 2007599 × 794 (17 КБ)Amada44{{Information |Description= map of germany in flag colors |Source=own work |Date=20,jan. 2007 |Author=Amada44 |Permission={{PD-user|Amada44}} |other_versions=50px }}

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци