Податотека:Coloeus monedula -Munkedal, Vastra Gotaland, Sweden-8.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.272 × 1.704 пиксели, големина: 1,9 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Coloeus monedula

English: A Jackdaw in Munkedal, Vastra Gotaland, Sweden.
Датум
Извор Kaja
Автор Karl Jonsson from Göteborg, Sweden
Други верзии
Местопол. на апаратот58° 29′ 09,09″ СГШ, 11° 37′ 55,8″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Checked copyright icon.svg Оваа слика, која е преземена од Flickr, беше прегледана на July 30, 2011 од страна на администратор или доверлив корисник по име File Upload Bot (Magnus Manske), кој потврди дека таа била достапна на Flickr под горенаведенава лиценца на тој датум.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:19, 30 јули 2011Минијатура на верзијата од 23:19, 30 јули 20112.272 × 1.704 (1,9 МБ)File Upload Bot (Magnus Manske){{Information |Description=Kaja |Source=[http://www.flickr.com/photos/karljonsson/3583198416/ Kaja] * Uploaded by snowmanradio |Date=2009-05-30 15:20 |Author=[http://www.flickr.com/people/81571077@N00 Karl Jonsson] from Göteborg, Sw

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци