Податотека:Coloeus monedula -Conwy Castle, Clwyd, Wales-8 (2).jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.280 × 960 пиксели, големина: 355 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Coloeus monedula

English: Two Jackdaws in a hole in a wall at Conwy Castle, Clwyd, Wales.
Датум
Извор Wales - Conwy Castle
Автор Vicki from Guildford, England
Други верзии

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Checked copyright icon.svg Оваа слика, која е преземена од Flickr, беше прегледана на July 30, 2011 од страна на администратор или доверлив корисник по име File Upload Bot (Magnus Manske), кој потврди дека таа била достапна на Flickr под горенаведенава лиценца на тој датум.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:58, 30 јули 2011Минијатура на верзијата од 18:58, 30 јули 20111.280 × 960 (355 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske){{Information |Description=Jackdaws |Source=[http://www.flickr.com/photos/vix_b/3632300339/ Wales - Conwy Castle] * Uploaded by snowmanradio |Date=2009-06-13 10:35 |Author=[http://www.flickr.com/people/30588906@N00 Vicki] from Guildf

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци