Податотека:CoffeeBerry.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.620 × 1.080 пиксели, големина: 428 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Coffee berry, Bali
Датум
Извор http://www.fotopedia.com/items/jmhullot-ohX2WO1-lQc
Автор Jmhullot

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Оваа податотека, првично објавена на http://www.fotopedia.com/items/jmhullot-ohX2WO1-lQc, е прегледана на од администраторот или прегледувачот Yann, кој потврдил дека истата таму е достапна под лиценцата изјавена на тој датум.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:24, 1 октомври 2009Минијатура на верзијата од 21:24, 1 октомври 20091.620 × 1.080 (428 КБ)Jmhullot{{Information |Description={{en|1=Coffee berry, Bali}} |Source=http://www.fotopedia.com/items/jmhullot-ohX2WO1-lQc |Author=Jmhullot |Date=Aug 4, 2009 |Permission= |other_versions= }} Category:Coffea Category:Bali

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци