Податотека:Coaxial cable cutaway.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 500 × 350 пиксели, големина: 6 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: A cutaway diagram of a coaxial cable
Датум
Извор сопствено дело
Автор Tkgd2007
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Coaxial cable cutaway new.svg[уреди]

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна04:57, 2 јануари 2012Минијатура на верзијата од 04:57, 2 јануари 2012500 × 350 (6 КБ)Fred the Oystercorrect labelling, thicken line stroke, optimise
04:47, 2 јануари 2012Минијатура на верзијата од 04:47, 2 јануари 2012500 × 350 (6 КБ)Fred the Oysteroptimise code
02:04, 31 мај 2008Минијатура на верзијата од 02:04, 31 мај 2008500 × 350 (61 КБ)Tkgd2007{{Information |Description={{en|1=A cutaway diagram of a coaxial cable}} |Source=Own work |Author=Tkgd2007 |Date={{subst:today}} |Permission= |other_versions= }} {{ImageUpload|full}} Category:Diagrams Category:Cutaway diagrams [

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци