Податотека:Coat of arms of Macedonia 17th century.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Coat_of_arms_of_Macedonia_17th_century.png(134 × 147 пиксели, големина: 17 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Coat of arms of Macedonia from the 17th century, found in the Berlin Library
Датум XVII век
date QS:P,+1650-00-00T00:00:00Z/7
Извор http://heraldika.org.mk/zemski.htm
Автор Lcevo
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Converted to SVG.svg
Оваа слика (или сите слики од оваа страница/категорија) би требало бидат се преработи користејќи векторска графика со формат SVG. Тоа нуди неколку предности; видете Commons:Media for cleanup за повеќе информации. Доколку оваа слика веќе постои во SVG формат, тогаш подигнете ја. Откако ќе го направите тоа, заменете го овој шаблонот со шаблонот {{Vector version available|име на новата податотека.svg}}.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:59, 24 август 2010Минијатура на верзијата од 17:59, 24 август 2010134 × 147 (17 КБ)BeaoTransparent.
05:18, 14 август 2010Минијатура на верзијата од 05:18, 14 август 2010134 × 147 (11 КБ)Lcevo{{Information |Description={{en|1=Coat of arms of Macedonia from the 17th century, found in the Berlin Library}} |Source=http://heraldika.org.mk/zemski.htm |Author=Lcevo |Date=17th century |Permission={{PD-old}} |other_versions= }} [[Categ

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: