Податотека:Clostridium tetani 01.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Clostridium_tetani_01.png(612 × 411 пиксели, големина: 434 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: This micrograph depicts a group of Clostridium tetani bacteria, responsible for causing tetanus in humans. Tetanus is an acute, often fatal, disease caused by an exotoxin produced by C. tetani. It is characterized by generalized rigidity and convulsive spasms of skeletal muscles, usually involving the jaw (lockjaw) and neck, then becoming generalized.
Датум
Извор
US CDC logo.svg
This media comes from the Centers for Disease Control and Prevention's Public Health Image Library (PHIL), with identification number #6372. Note: Not all PHIL images are public domain; be sure to check copyright status and credit authors and content providers.

English | Slovenščina | +/−

Автор
  • Content Providers(s): CDC
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

PD-USGov-HHS-CDC

English: None - This image is in the public domain and thus free of any copyright restrictions. As a matter of courtesy we request that the content provider be credited and notified in any public or private usage of this image.
Други верзии

Лиценцирање

Public domain
Оваа слика е дело на Центрите за контрола и заштита од болести, кои се дел од Министерството за здравство и човекови услуги на САД, направена од вработено лице во текот на извршувањето на неговите работните задачи. Како дело на Федералната влада на САД, сликата е во јавна сопственост.

čeština | Deutsch | English | español | eesti | suomi | français | македонски | Nederlands | polski | português | slovenščina | українська | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

US CDC logo.svg

Изворна евиденција за подигањето

(All user names refer to en.wikipedia)

  • 2006-02-23 03:33 MarcoTolo 612×411×8 (444346 bytes) ''Clostridium tetani'' bacteria - the cause of [[tetanus]] in humans. Obtained from the CDC [http://phil.cdc.gov/phil/home.asp Public Health Image Library]. Image credit: CDC (PHIL #6372), 1995 == Licensing == {{PD-USGov-HHS-CDC}}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:35, 12 ноември 2006Минијатура на верзијата од 23:35, 12 ноември 2006612 × 411 (434 КБ)The cat~commonswikihttp://en.wikipedia.org/wiki/Image:Clostridium_tetani_01.png

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката