Податотека:Clingen Wappen.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Clingen_Wappen.png(263 × 303 пиксели, големина: 63 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Deutsch: Wappen der Stadt de:Clingen, Thüringen


Converted to SVG.svg
Оваа слика (или сите слики од оваа страница/категорија) би требало бидат се преработи користејќи векторска графика со формат SVG. Тоа нуди неколку предности; видете Commons:Media for cleanup за повеќе информации. Доколку оваа слика веќе постои во SVG формат, тогаш подигнете ја. Откако ќе го направите тоа, заменете го овој шаблонот со шаблонот {{Vector version available|име на новата податотека.svg}}.


Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands

Source: http://www.clingen.de/drupal/node/1

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:40, 19 октомври 2009Минијатура на верзијата од 22:40, 19 октомври 2009263 × 303 (63 КБ)RauensteinReverted to version as of 12:26, 1 November 2005
20:15, 29 мај 2009Минијатура на верзијата од 20:15, 29 мај 2009300 × 350 (195 КБ)Enslintransparent
13:26, 1 ноември 2005Минијатура на верзијата од 13:26, 1 ноември 2005263 × 303 (63 КБ)AndreasPraefckeWappen der Stadt Clingen, Thüringen {{PD-Coa-Germany}} Source: www.ngw.nl , adjusted by User:AndreasPraefcke Category:Clingen, Germany

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: