Податотека:Celts in III century BC.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Celts_in_III_century_BC.jpg(800 × 600 пиксели, големина: 139 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Celts spread in III century BC, rather loosely based on Francisco Villar's Los Indoeuropeos y los origenes de Europa, Italian version, p. 446

Датум
Извор Own elaboration from Image:Europe satellite orthographic.jpg
Автор User:Castagna

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:33, 24 септември 2013Минијатура на верзијата од 19:33, 24 септември 2013800 × 600 (139 КБ)Spiridon Ion CepleanuScordisci (branch of Pannoni) & more accuracy
13:09, 23 февруари 2010Минијатура на верзијата од 13:09, 23 февруари 2010896 × 672 (103 КБ)Castagnamore accuracy
22:46, 12 февруари 2008Минијатура на верзијата од 22:46, 12 февруари 2008895 × 667 (87 КБ)Castagna{{Information |Description=Celts spread in III century BC, according to Francisco Villar's ''Los Indoeuropeos y los origenes de Europa'', Italian version, p. 446 |Source=Own elaboration from Image:Europe satellite orthographic.jpg |Date=12 feb 2008 |A

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци