Податотека:Car Dušan, Manastir Lesnovo, XIV vek.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Car_Dušan,_Manastir_Lesnovo,_XIV_vek.jpg(307 × 429 пиксели, големина: 55 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Refresh file.svg
Оваа податотека е заменета со податотеката File:Serbian Emperor Stefan Dušan, cropped.jpg. Се препорачува да ја користите другата податотека. Имајте предвид дека бришењето на заменети слики не е дозволено.
new file
Опис
English: Serbian tzar Stefan Uroš IV Dušan of Serbia with his wife Jelena, middle of XIV century, monastery Lesnovo, Republic of Macedonia
Русский: Стефан Душан,сербский царь (император),фреска из монастыря Лесново
Датум XIV век
date QS:P,+1350-00-00T00:00:00Z/7
Извор From this page, this image.
Автор непознат
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 100 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја.

Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Car Dušan, Manastir Lesnovo, XIV vek (cropped).jpg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:40, 15 декември 2008Минијатура на верзијата од 16:40, 15 декември 2008307 × 429 (55 КБ)CrniBombarder!!!{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
18:30, 12 јуни 2005Минијатура на верзијата од 18:30, 12 јуни 2005200 × 251 (15 КБ)PufaczStefan Duszan, serbian ruler and tzar Taken from en wiki {{PD}}

Следниве 3 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци