Податотека:BNC connector with 10BASE2 cable-92170.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(3.675 × 3.675 пиксели, големина: 5,5 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: BNC connector with 10BASE2 cable
Датум 21:04:06.36
Извор сопствено дело
Автор Raimond Spekking
Други верзии
Авторство
(по налог на лиценцата)
© Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (via Wikimedia Commons)
© Raimond Spekking

I have published this image as author under the Creative-Commons-Licence CC BY-SA 4.0.. This means that free online usage outside of Wikimedia projects under the following terms of licence is possible:

 • The image is credited with "© Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (via Wikimedia Commons)"

For all other kind of usages (books, journales, flyers, etc.) click on the following button. You will get all information needed.

I would be happy to receive a specimen copy or the URL of the website where the image is used.

Please write an email to raimond.spekking@gmail.com (GPG encrypted emails are welcome: Key-ID: 0xB12BE7A6), if you

 • need the image in a higher resolution
 • need my postal address for sending a specimen copy
 • have further questions to the terms of licence

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Авторство: © Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (via Wikimedia Commons)
Можете:
 • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
 • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
 • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
 • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:17, 29 мај 2018Минијатура на верзијата од 10:17, 29 мај 20183.675 × 3.675 (5,5 МБ)RaymondUploaded with LrMediaWiki 0.8.0, LR 6.14 Win

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

 • Употреба на cs.wikipedia.org
 • Употреба на de.wikipedia.org
 • Употреба на en.wikipedia.org
 • Употреба на es.wikipedia.org
 • Употреба на fr.wikipedia.org
 • Употреба на hi.wikipedia.org
 • Употреба на id.wikipedia.org
 • Употреба на ms.wikipedia.org
 • Употреба на nl.wikipedia.org
 • Употреба на pl.wikipedia.org

Метаподатоци