Податотека:Appletons' Fuller Timothy Sarah Margaret signature.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Appletons'_Fuller_Timothy_Sarah_Margaret_signature.jpg(209 × 36 пиксели, големина: 10 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Signature of writer and critic Sarah Margaret Fuller, Marchioness Ossoli
Датум published 1892
Извор Appletons' Cyclopædia of American Biography, 1892, v. 2, p. 561
Автор Sarah Margaret Fuller
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:35, 11 ноември 2009Минијатура на верзијата од 21:35, 11 ноември 2009209 × 36 (10 КБ)Bob Burkhardt{{Information |Description={{en|1=Signature of writer and critic Sarah Margaret Fuller, Marchioness Ossoli}} |Source=''Appletons' Cyclopædia of American Biography'', 1892, v. 2, p. 561 |Author=Sarah Margaret Fuller |Date=published 1892 |Permission={{pd-o

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: